sobota 27. září 2008

DVD rekordér LG

Po dvou letech a 2 měsících odešel do věčných lovišť náš DVD rekordér Panasonic EH-50. Tedy spíše odešel jeho TV tuner, není schopen naladit žádný kanál. Můžeme jen hádat, jestli s tím měla co dočinění bouřka, po které se dostal do tohoto stavu.
Tak jsme začali hledat nástupce, favoritem byl opět Panasonic, co už umí přehrávat i DivX a má USB konektor. Tak jsme vyjeli, projeli Datart, Hypernovu, Electroworld, ale nikde nic. V Electroworldu nás zaujal výrobek firmy LG RH277H, který byl zrovna ve slevě, měl USB konektor, přehrával DivX a uměl i české titulky.Po chvíli váhání skončil v našem košíku a jelo se domů.

Doma jsme přístroj vybalili, zapojili a začali číst návod. Záhy jsme zjistili, že není DVD rekordér jako DVD rekordér a v ovládání se mohou velice lišit. Dalším zjištěním bylo to, že dálkový ovladač DVD rekordéru nespolupracuje s naší Panasonic TV a ani DVD rekordér si s TV moc "nepokecá". Nebyl schopen převzít kanály ani automaticky zapínat av vstup.

Další den jsme zjistili, že USB konektor je jen USB 1.1 a nepodporuje přímé přehrávání filmů, ty se musejí nejprve nakopírovat na disk, což ale trvá dlouhou dobu. Vynikající věc je vypalování. Pokud chcete vypalovat vyšší rychlostí než 1x, musíte vypalovat tituly jeden po druhým. Menu, po jehož potvrzení začne rekordér ihned nahrávat je poměrně mlhavé a dostatečně neupozorňuje na to, že po stisku klávesy OK již skutečně nahrávání začne.

Výborná je podpora timeshiftingu - můžete sledovat a současně nahrávat, lze tak elegantně přeskakovat reklamy. V okamžiku, kdy ale omylem dáte play na nahrávaný titul, rekordér se sám ochotně přepne do módu timeshift. Po jedné hodině se tedy začne záznam mazat od začátku.

Abyste mohli začít nahrávat, musí být rekordér vypnutý a nesmíte přehrávat žádný film. Rekordér Vás jen lehce upozorní, že nahrávání by mohlo začít za 10, 5 minut. Pokud nevypnete rekordér, máte smůlu.

Rekordér také umí trucovat - nelze například vypnout a to ani dálkovým ovladačem ani tlačítkem na tlačítkem na přístroji. Jedinou možností je pak přístroj vytáhnout ze zdi. Občas nejde vysunout DVD disk, nebo se naopak naprosto náhodně otevře.

Pokud hledáte přístroj, s kterým se nebudete nudit, mohu ho jen doporučit. V opačném případě doporučuji si 2x rozmyslet překotný a neuvážený nákup.

Žádné komentáře: