sobota 6. září 2008

Horor s výtahy Petersik

V našem domě se rozhodlo, že je nutné vyměnit staré a EU nekompatibilní výtahy za nové. Naši zástupci udělali výběrové řízení, do nějž se přihlásilo několik firem. Nakonec byla vybrána firma Petersik s.r.o. s vítěznou částkou kolem 5,7 mil. kč za 4 výtahy.
V dohodnutém termínu nastoupila demoliční četa a začala rozebírat první starý výtah. Vybourali všechny dveře, rozebrali kabinu, odvezli motor.
Poté se pár dní nic nedělo, až se přiblížil týden, ve kterém mělo dojít k předání v našem vchodě. Před domem se najednou objevila obrovská hromada čehosi, co se následně ukázalo jako dveře. Dělníci začali se zabudováváním dveří, které jim trvalo asi 3 dny. V šachtě už se objevil náznak výtahu, ale v tu dobu bylo již jasné, že se předání nestihne.
Nakonec se podařilo uvést výtah do testovacího provozu s asi 2 týdenním zpožděním.
Ale ouha... Výtah při jízdě vydával naprosto šílené zvuky, a to jak při jízdě, tak při otvírání/zavírání dveří. Na stížnosti nám bylo odpovězeno, že to je normální a že se to "oběhá".

Po pár dnech se výtah rozbil.

Následující den se ho podařilo spravit.

Po pár dnech se výtah opět rozbil.

Jeho radostí bylo, že se zastavil v některém náhodně vybraném patře a otvíral a zavíral dveře, ve snaze upoutat na sebe pozornost. Zvuky dříve či později někoho přivolaly a ten zalepil fotobuňku, aby dveře zůstaly otevřené. Opět se ho podařilo spravit.

Po pár dnech se výtah opět rozbil.

Následující den přijeli technici a vyměnili cosi ve výtahu, v přivolávacích tlačítkách a znovu zasadili jedny dveře.

Po pár dnech se výtah opět rozbil.

Následoval přijezd italských techniků s překladatelkou, která mnohdy jejich vysvětlování komentovala slovy: "Já tomu vůbec nerozumím." Nakonec se vadnou součástku podařilo vyměnit, výtah správně nastavit, následovalo důkladné čištění a výtah začal opět jezdit. Tentokrát ale zavírání dveří nebylo skoro slyšet a ani při jízdě výtah nevydával žádné zvuky.

Včera se výtah rozbil.

3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Děkuji autorovi za výstižný příspěvek. V našem SVJ máte výtahy Petersík jako přes kopírák. Panelák Praha - 1 velký výtah a 1 menší.

Anonymní řekl(a)...

Taky máme v domě výtah Petersik a je to totéž. Montáž výtahu celkem ok, ale servis je tragédie (neustálé problémy). Teď byl manžel hodinu zavřený ve výtahu (nebyl žádný výpadek proudu, lidi jím normálně jezdili, sám jím jel asi 5 minut před tím nahoru a při cestě dolů se zasekl v mezipatře). Po hovoru s celkem milým technikem vyšlo najevo, že ještě min. hodinu ve výtahu bude, nebo můžeme zavolat hasiče a ti ho vyprostí. Zvolili jsme druhou možnost. Firma Petersik může být ráda, že tam uvízl mladý zdravý člověk. Kdyby tam zůstal nějaký důchodce, někdo se zdravotními problémy a nebo s malými dětmi, tak by to taková "sranda" asi nebyla. A to mají na svém webu, že jsou schopni člověka vyprostit do 30-ti minut!!! Sprostota

Anonymní řekl(a)...

Nejsem zaměstnancem žádné výtahářské firmy. Když si zavoláte taxíka, tak u Vás taky není za deset minut, ale jedříve za 15. A to jich jezdí a čekájí po Praze stovky. Když přijede výtahářská pohotovost za půl hodiny, tak je to nádhera, ale hodina nic není. To nejsou hasiči, kteří mají houkačky a přednosti. Trochu přemýšlejte, co za těch pár korun měsíčně vlastně chcete. Až budete platit tolik, aby pro každé sídliště byly tři výtaháři v pohotovosti, tak to budete mít také do 15 minut, ale to stojí 150 tisíc měsíčně jenom mzdy a odvody. Za to prd, co platíte, nemůžete chtít Liftboye :D