sobota 9. května 2009

Obecní dům - restaurace

Dnes jsme byli v této restauraci na obědě. Uvedli nás do velice pěkného salonku, který měl z okna výhled přímo na Prašnou bránu. Vkusné obložení dřevem kazily nekvalitně provedené lustry, které se na několika místech loupaly.

Jako předkrm byl podáván salát, ke kterému byly dle uvážení strávníků dodány krevetky, kuřecí maso a další pochutiny. Salát nebyl úplně čerstvý, ale pořád převyšoval kvalitou většinu restaurací, ve kterých jsem zatím byl.

Dalším chodem byla polévka – hovězí vývar servírovaný v malé misce. Domácí pečivo nekřupalo, ale to od celozrnného pečiva nemůžeme očekávat.

Jako hlavní chod byla podávána vepřová panenka na rozmarýnu se šťouchanými brambory, anebo s rýží. Zvolil jsem druhou variantu. Jídlo bylo výborné, nebylo mu co vytknout.

Nakonec jsme si mohli vybrat z několika dezertů – originální Medovník, Sachrův dort, jahodový atd… K tomu kávu nebo čaj. Svou otázkou, jaký čaj restaurace nabízí, jsem číšníka zaskočil. Nakonec ale vyjmenoval 4 čaje – Earl Grey, Assam, Jasmínový a zelený, čajomilec by byl jistě zklamán. Čaj jsem dostal v pěkné konévce RIOBA, ale na zamíchání kovovou lžičku :(

Personál byl velice ochotný a usměvavý, oblečení na něm čisté a upravené. Jedinou nepříjemností bylo hledání toalet, které jsou rafinovaně skryty. Celkově bych této restauraci doporučil pro slavnostní chvíle a dal bych jí 9/10.

Žádné komentáře: