čtvrtek 12. března 2009

Proč iDnes lže a Nova vykrádá YouTube?

Často jsem se divil, proč se na diskuzích objevuje spojení Lžidnes, minulý týden jsem to pochopil.
http://technet.idnes.cz/konec-datlovani-prichazi-program-ktery-umi-prepsat-i-ceskou-mluvu-do-pc-1n8-/software.asp?c=A081205_111445_software_vse Krátce po vydání článku jsem zaslal žádost o poskytnutí zkušební verze, ale dodnes mi nepřišla žádná odpověď.

Kapitolou samo pro sebe je chování naší největší televize TV Nova. Ta již přes půl roku soustavně vykrádá server YouTube a ve své hlavní zpravodajské relaci pouští videa z tohoto serveru. Je ubohé, že si není schopna sehnat vlastní videa a v dobré kvalitě, ale uboze vykrádá cizí materiály.

Zrušte zelený klub

Paní poslankyně Kateřina Jacques po volbách prosadila návrh na poslanecký klub všech stran. (http://www.zeleni.cz/3099/clanek/katerina-jacques-obhajovala-narok-sz-na-poslanecky-klub/) Limit 10 poslanců se zrušil a každá strana získala nárok na poslanecký klub.

Nedávno ale ze strany zelených vyloučili dvě poslankyně a tak má "klub" zelených pouze 4 poslance. Připomíná to spíš bratrstvo kočičí pracky. Že si zelení se změnou úplně neporadili vidíme také na jejich webových stránkách:
http://poslanci.zeleni.cz/1639/rubrika/poslanci/
http://www.zeleni.cz/474/rubrika/poslanci/

Klub zelených by se měl zrušit, strana zelených se jako taková rozpadla a tím pádem by neměla mít nárok na poslanecký klub. Máme tu krizi, tak ať jdou poslanci příkladem a zbytečně nerozhazují veřejné peníze. Na pořad dne by se mělo dostat i snížení poslaneckých platů a to minimálně o 10 procent. Pochybuji ale o tom, že by si něco z těchto rad vzali k srdci, šahat si na vlastní výhody a imunitu, to se u nás nenosí.

Jak jsem naletěl podvodníkovi

Ve středu jsem se vypravil z Prahy domů. Cesta metrem z centra byla, jako ostatně vždy, pekelně nudná. Na Černém mostě jsem vystoupil a začal scházet po schodech, autobus už čekal na svém nástupišti. Od něj se ke mně vydal asi 20 letý kluk s batohem na zádech a kousek před autobusem jsme se sešli.

Začal drmolit, že mu ukradli mobil i peněženku a že by se potřeboval dostat do Pece pod Sněžkou, což byla cílová destinace autobusu. Chvíli jsem ho odhadoval, ale věděl jsem, že mám v peněžence 20 kč a že je klidně do loterie vsadím. Moje počáteční odhady byly 60 procent.

Když jsem řekl, že mu tedy něco dám, vytáhl ruku z kapsy a všimnul jsem si, že má za nehty hromadu špíny, můj odhad klesl na 40 procent. Kupodivu poděkoval a já šel nastoupit do autobusu. Z okénka jsem pak jeho počínání pozoroval a čím dál tím víc jsem si byl jistý, že do autobusu nenastoupí. Pár dalších lidí mu dalo deseti či dvacetikorunu. Dlouho nikdo nenastupoval a tak se šel řidič protáhnout. Jak ho uviděl "okradený", tak kvapně opustil zastávku a můj odhad šel k 1 procentu.

V Řecku jsem kdysi viděl žebráka před kostelem, anglicky říkal, že nemá na jídlo a ubytování. Šla kolem paní a dala před něj chleba a dva jogurty. Reakce byla skutečně nečekaná, takový příval nadávek jsem v životě neslyšel. Případní okradení mají u mě zase na rok smůlu, kupovat si budu nanejvýš Nový prostor.