sobota 9. května 2009

Obecní dům - restaurace

Dnes jsme byli v této restauraci na obědě. Uvedli nás do velice pěkného salonku, který měl z okna výhled přímo na Prašnou bránu. Vkusné obložení dřevem kazily nekvalitně provedené lustry, které se na několika místech loupaly.

Jako předkrm byl podáván salát, ke kterému byly dle uvážení strávníků dodány krevetky, kuřecí maso a další pochutiny. Salát nebyl úplně čerstvý, ale pořád převyšoval kvalitou většinu restaurací, ve kterých jsem zatím byl.

Dalším chodem byla polévka – hovězí vývar servírovaný v malé misce. Domácí pečivo nekřupalo, ale to od celozrnného pečiva nemůžeme očekávat.

Jako hlavní chod byla podávána vepřová panenka na rozmarýnu se šťouchanými brambory, anebo s rýží. Zvolil jsem druhou variantu. Jídlo bylo výborné, nebylo mu co vytknout.

Nakonec jsme si mohli vybrat z několika dezertů – originální Medovník, Sachrův dort, jahodový atd… K tomu kávu nebo čaj. Svou otázkou, jaký čaj restaurace nabízí, jsem číšníka zaskočil. Nakonec ale vyjmenoval 4 čaje – Earl Grey, Assam, Jasmínový a zelený, čajomilec by byl jistě zklamán. Čaj jsem dostal v pěkné konévce RIOBA, ale na zamíchání kovovou lžičku :(

Personál byl velice ochotný a usměvavý, oblečení na něm čisté a upravené. Jedinou nepříjemností bylo hledání toalet, které jsou rafinovaně skryty. Celkově bych této restauraci doporučil pro slavnostní chvíle a dal bych jí 9/10.

úterý 5. května 2009

Otravný bug v Outlooku 2007

Už delší dobu mě v Outlooku vytáčí zajímavý bug. Nadefinoval jsem si pro jeden účet podpis. Ten se ale ukazuje i v jiných účtech. Poté, co podpis smažu a napíšu zprávu a chci změnit odesílací účet, celá zpráva se smaže a nahradí se podpisem. Na řekněte, není to super?

pondělí 4. května 2009

Bulvár dostal bulvár

Dnes propustila televize Nova svého reportéra Jiřího Dlabaju za zveřejnění videa, ve kterém redaktoři odhalují své skutečné já, chrochtají do kamery a dělají si legraci z prasečí chřipky. Videa se chytil deník Blesk a celou záležitost řádně rozmázl. Ředitel TV Nova pochopil, že nemůže dopustit, aby se říkalo, že na Nově pracují samá prasata, a tak pana Dlabaju dnes propustil.

Reportér to ale bere jako svojí profesionální “vraždu”. Je možná pravda, že kdyby byl pan reportér normální novinář, který se zabývá standardními a konzervativními událostmi, tak by tento postup byl možná trochu přísný, na druhou stranu by se zřejmě k něčemu takovému nikdy nesnížil. No řekněte, dokážete se představit chrochtajícího Pavla Zunu a Mirku Čejkovou…

Zde i bulvární novináři z Blesku pochopili, že vše má své hranice. Doufám, že další případy budou následovat a naši “investigativní” novináři si uvědomí, že vše má své hranice a že na ně kdokoliv může vytáhnout cokoliv, stejně tak, jako to oni dělají jiným.