sobota 30. května 2009

Co skutečně stojí za házení vejci

V posledních dnech se všude možně objevuje mnoho názorů na téma hodnocení házení vejcem. Nedá mi a také napíšu malý rozbor situace.

Celou aféru rozjeli Matěj Forst a Lukáš Botka, když na Facebooku založili skupinu Vejce pro Paroubka v každém městě! Tvrdí, že vše měla být jen recese. Pokud nečekali to, co se následně dělo, jsou zřejmě nepředvídaví a neznají český národ. Včera vyzvali k ukončení útoků, ale dnes na mítincích opět došlo k dalším. Ať chtějí, nebo ne, pokud se někomu něco stane, nesou za to částečnou zodpovědnost.

Vrhači se rekrutují především z řad mladých lidí, většina z nich tvrdí, že se jedná o pokojný demokratický protest a že si za to Jiří Paroubek může sám. "Kdo seje vítr, sklízí bouři," zhodnotil situaci sociolog Fedor Gál pro internetový deník iDNES. Neslýchali jsme právě tuto větu za minulého režimu? Paroubek se v poslední době stal takřka třídním nepřítelem určitých skupin obyvatel.

Vezmeme některé názory zveřejněné na serveru lidovky.cz:

Michal Veltruský (16)
Přišel jsem, protože si myslím, že je Paroubek debil. Zavinil totiž pád vlády v době českého předsednictví. Za to jsem ho dneska trefil vajíčkem. A ulevilo se mi.

Michaela Malá (24)
Celé to na mě působí velmi zvláštně. Asi to není klasický volební mítink, včetně toho, kolik sem přišlo lidí. Já jsem přišla, protože chci připomenout rok 2005, jak se Paroubek zachoval k technařům. To je jedna věc, kterou mu vyčítám, a ještě jeho hnusný populismus.

První názor je jednoduchý, způsobil pád vlády, tumáš do držky a jsem happy, doufám, že až Michal dospěje pochopí, že vše řešit násilím nelze. Druhý názor je už lepší, JP je viněn ze zásahu na CT 2005, ale nesnižují se pak demonstranti vaječnými útoky na úroveň toho, kdo jim tak vadí?

Expremiér Miroslav Topolánek zveřejnil kontroverzní prohlášení: "Podle mnou předpokládaného scénáře se jedná o fázi tři a čtyři, vrtění psem a řízená provokace ze strany Lidového domu. Odsuzuji jak házení, a to opakovaně, tak dimunovské provokace," řekl včera Právu. Bohužel absolutně nechápu, co myslel těmi dimunovskými provokacemi, ale to bude asi tím, že nevlastním politicko-český slovník.

Je zvláštní, že doposud mě nikdy nenapadlo jít a po někom hodit vejce, protože je to podle mého názoru barbarský čin. Kdybych někdo přišel, pleskl JP bílou rukavicí a řekl:”Urazil jste moji čest, zítra za svítání na letenské pláni, volte zbraně.”, nic bych proti tomu neměl, to je čestné. Sice trochu archaické, ale čestné. Házet anonymně z davu vejce s tím, že nečekám žádnou odplatu je ubohost, zbabělost. Praha má vyhlášku, podle které vyplivnutá žvýkačka stojí 50kkč, kolik stojí vajíčko?

Poslední otázkou je poněkud schizofrenní chování policie. Ta na mítincích ČSSD nezasahuje, ale na demonstraci Dělnické strany, která se konala dnes, zasáhla a pokojně demonstrující studenty rozehnala, nebo zadržela. http://www.blisty.cz/art/47113.html

Jak to na demonstraci vypadalo se můžete podívat zde http://www.romea.cz/romeatv/index.php?id=detail&source=v&vid=http://mm.denik.cz/13/dc/studenti_rasismus.flv&detail=http://mm.denik.cz/13/dc/studenti_ . Odpovědní policejní důstojníci by se měli stydět.

pátek 29. května 2009

ClickOnce a chyba 0x800736B3

Před pár dny jsem dostal email, že přestal fungovat můj program, který rozesílám přes ClickOnce technologii. Je napsán v C# a VS 2005.

Hláška vypadala asi takto:

* Aktivace aplikace C:AplikaceAplikace1_1_8_9_103.application způsobila výjimku. Byly zjištěny následující zprávy o neúspěšných operacích:

+ Sestavení určené odkazem není v systému nainstalováno. (Výjimka na základě hodnoty HRESULT: 0x800736B3)

Nevěděl jsem, co si počít, až jsem na msdn našel jeden topic ( The referenced assembly is not installed on your system. (Exception from HRESULT: 0x800736B3) ), ve kterém jsem se dočetl, že se tato chyba objevuje nečekaně, možná když se náhle restartuje počítač a že ani lidé z MS nevědí, čím je způsobena. Nicméně řešení je velice snadné, smažte adresář {C}:\Documents and Settings\{user}\Local Settings\Apps

Chyba je totiž způsobena poškozením souborů v tomto adresáři a jejich smazáním se vytvoří nové. Pokud tato rada pomůže, napište do komentářů :)

úterý 26. května 2009

Vzkaz od ČHMÚ

Znáte to, díváte se na zprávy o počasí v České televizi a najednou se na srážkovém radaru objeví ostrý trojúhelník. Ne, nejedná se o přesné srážky, ale o srážkový radar, který pracuje v pásmu 5GHz. Toto pásmo je volné, není potřeba licence, funguje v něm poměrně hodně spojů Wi-Fi menších poskytovatelů.

Většina jich zřejmě o existenci meteoradarů a možném rušení nic netuší a tak je mapa často znečištěna.

Český hydrometeorologický institut v dnešních dnech vydal toto upozornění:

!!! UPOZORNĚNÍ!!!
Vážení provozovatele Wifi siti v pasmu 5.6 GHz (zejmena 802.11a). Radar Skalky (Drahanská vrchovina) je od 21.5.2009 preladen na frekvenci 5645 MHz. Radar Brdy bude preladen na frekvenci 5630 MHz od 25.5.2009. Zakazte proto ve svych zarizenich pouzivat zejmena kanaly 124 (5620 MHz) a 128 (5640 MHz). Nami detekovane pripady ruseni nasich radaru budou predavany prislusnemu oddeleni Ceskeho telekomunikacniho uradu za ucelem zamereni a identifikace. Dekujeme.

Zdroj:http://www.chmu.cz/meteo/rad/updated_show.php?den=trgif&lang=cz