sobota 20. března 2010

Jak mohou vypadat záchody v civilizovaném světěMísto činu: metro stanice jiřího z poděbrad...

Cena? 5kč...

Location : Vlkova 10-12, 130 00 Praha 3,

HTC Tattoo – prvni dojmy

Od čtvrtka mám tento telefon a rád bych se podělil o první dojmy. Článek budu postupně doplňovat.

Fotoaparát

Hlavní vadou je absence autofokusu. Kdo tvrdí, že Tattoo ho má kecá, kvalitu fotek můžete posoudit sami. Na vyfocení písemky dobrý, ale jinak radši kupte kompakt…

IMAG0001 IMAG0002 IMAG0003 IMAG0004 IMAG0005 IMAG0006 IMAG0007 IMAG0009 IMAG0010

středa 17. března 2010

Ubrečená Slavie

V posledních pár letech se na diskuzích pod utkáními pražské Slavie většinou rozpoutala flame-war se sparťany, baníkovci a dalšími. Výrazy jako sešívky, seshitci, ubrečenci, se to jen hemžilo, většinou šlo o narážky na simulování a stížnosti na rozhodčí. Účel světí prostředky, a když si fotbaloví funkcionáři odhlasovali, že do fotbalu nezapojí moderní technologie (a to dokonce ani video), není se čemu divit, že každý tým tu a tam tyto odsouzeníhodné praktiky využije.

Náhodou jsem zapnul v sobotu televizi, akorát běžel přímý přenos z utkání Slavia – Teplice. Chvíli jsem nechápal, co se děje, na hřiště vjížděla sanitka a komentátoři říkali cosi o otřesu mozku u obou hráčů. Ležícímu ale ošetřovali nohu…

Podíval jsem se ven a hustě chumelilo, teplota pod nulou, v Praze se hraje fotbal. Ve zpomaleném záběru ukazují zřejmě předešlou akci, při níž nešetrně Matula atakuje domácího Jandu a následně se oba pěkně srazí hlavami. Berany, berany… DUC. Pecka to byla taková, až se zřejmě oboum rozsvítilo, museli střídat. Další záznam ukazuje slávistu Naumova, jak běží, Klein mu míč čistě vypichuje, ale následně se střenou nohy obou hráčů…

Sanitka pomalu vyjíždí a komentátoři se dohadují o tom, jestli to byl faul, nebo ne a že jde zřejmě o otevřenou zlomeninu bérce – tedy obou kostí. Fuj. Zde mě napadá jen jediná věta: “Ty blázni v tomhle hrají fotbal?”. Na MS jsme se nedostali, tak proč neposunout začátek ligy, aby se hrálo zatepla a ne v mraze, kdy je každý náchylnější ke zranění?

Korunu tomu všemu však nasadili funkcionáři Slavie Praha, kteří vydali v pondělí prohlášení, v němž si stěžují na relativně bezchybného rozhodčího Zelinku a pro Matulu žádají doživotní zákaz fotbalu. Asi se dívali na jiný zápas, ale příště, až v diskuzi uvidím spojení ubrečený slávista, budu vědět proč.

úterý 16. března 2010

ADU-510 CDMA a Windows 7

Dnes po ránu jsem zjistil, že naše serverovna se bude rekonstruovat a to si vyžádá několik nepředvídaných výpadků. Protože jsem na internetu závislý (jakmile si ráno nepřečtu bulvární plátek iDnes, tak mám zkažený celý den), musel jsem tuto situaci nějak vyřešit. No situace se spíše měla tak, že po zapnutí počítače vůbec internet nefungoval a tak jsem spojil skládačku a dovtípil se, že to takto bude i v blízkém budoucnu. Proto jsem si ve firmě domluvil zapůjčení CDMA modemu od U:fona.

Co mě ale úplně nedošlo, byl možný problém s kompatibilitou. Windows 7 v době výroby tohoto modemu ještě nebyly ani oznámeny. Nicméně doufal jsem, že výrobce dodatečně vydal ovladač. Jako vždy jsem se mýlil.

Takže jak na to? Navštivte stránkuhttp://www.ufon.cz/files/technicka_podpora/pristroje/internet/anydata_adu510l/CD_AnyData_ADU-510L.zip , kde se dá stáhnout instalační CD. Spusťte instalaci a čekejte, dokud se nezasekne a program neodpoví, instalační proces byl přerušen.

Teď je potřeba otevřít správce zařízení, najít tři nerozpoznané zařízení a u nich zvolit aktualizovat ovladač. Nalezneme ovladač na disku, konkrétně na adrese c:\Program Files\Ufonuv fofr internet\ co je dobré, můžeme hledat i poté, co instalace neskončí úspěšně, data se nesmažou. Toto aplikujeme na každé ze tří zařízení a máme hotovo, internet začne běhat, jen co ho zapneme přes obslužný program.

ufonnet01