středa 20. dubna 2011

Jak vyřešit automatické stahování seriálů

Máte, jako já, svou oblíbenou množinu seriálů a netrpělivě čekáte na jejich další vysílání? Nechce se Vám procházet různé fanouškovské stránky a shánět odkazy na rapidshare, hotfile, či torrenty? Pak tu mám pro Vás elegantní řešení:

utorrent v kombinaci se službou showRSS (http://showrss.karmorra.info) totiž všechny tyto činnosti umí automatizovat.

Legálnost tohoto řešení je diskutabilní, používáním torrentů totiž audiovizuální díla nejen stahujete, ale i sdílíte. Stahujete-li ale seriály, troufám si odhadnout, že Vás nikdo po soudech popotahovat nebude. Alespoň jsem ještě nečetl o trestu za sdílení seriálů.

Takže nejprve si na adrese http://showrss.karmorra.info zřiďte účet. Je to zdarma, stačí jen zadat jméno a heslo, pokud chcete, můžete přidat i Twitter účet.

Pak si na stránce Your shows (http://showrss.karmorra.info/?cs=shows) přidejte do seznamu ty seriály, na kterých jste závislí ;)

Na stránce Schedule se můžete podívat na plán vysílání a konečně na stránce Feeds se dozvíte adrese RSS feedu Vašich vybraných seriálů. Navíc si lze zvolit, jestli chcete HD torrenty, nebo pouze SD, popř. si vybrat pouze jeden seriál.

Tuto adresu pak přidáte do utorrentu do sekce Kanály a seriály se budou automaticky objevovat, popř. stahovat, prostě, jak budete chtít ;)

neděle 17. dubna 2011

Opět se potvrdilo: Daně a smrt…

Pátek 15. dubna může být klidně nazýván černým pátkem pokerových internetových heren. FBI došla trpělivost a sestřelila weby tří největších online heren www.pokerstars.com, www.fulltilt.com a www.absolutpoker.com. V USA je totiž online hazard zakázán od roku 2006. Jak tedy mohly fungovat tyto herny? Jednoduše, maskovaly svojí činnost za online obchody, tvrdili bankovním úředníkům, že účty potřebují na příjem plateb za zboží a peníze putovaly přes mnoho účtů. A hlavně, neplatily z výnosů daně.

Spolu s blokací webů bylo zadrženo 11 osob a obstaveno 75 účtů s několika stovkami milionů dolarů. Nechtěl bych být v kůži hráčů, majících účet u těchto firem. Neameričtí občané mají alespoň určitou naději, že vyjdou ze vzniklé situace bez úhony, protože jich se odstávky netýkají. Existují totiž alternativy www.pokerstars.co.uk, http://www.fulltiltpoker.co.uk, na kterých se ke svým kontům mohou dostat.

Nastálá situace bude ale zkouškou odolnosti online heren, protože mnoho hráčů po této zprávě své účty ruší, nebo alespoň významně sníží. Zase se potvrdila skvělá hláška ze skvělého filmu Meet, Joe Black: “Člověk má v životě dvě věci, kterým se nevyhne. Daně a smrt.”