pondělí 30. května 2011

Zázračné analyzátory těla

Na Staroměstském náměstí v doběhové zóně akce Běh pro gorily měla svůj stánek také posilovna World Class. Pod plachtou se skrývalo cosi, jako váha s držadly a lidé na ní čekali frontu. Dlouho jsem odolával, ale nakonec mě zvědavost přemohla a já jsem se postavil do fronty na tento ďábelský přístroj.

Lidé se nejprve zouvali a na váhu šlapali bosi. Bradavice jsem dlouho neměl, paní před mým nástupem ale váhu otřela. Už přede mnou jsem viděl, že celý trik spočívá v tom, že zhruba 20 sekund držíte na váze jakési madla a pak z ní vyjede papírek s nějakými podivnými čísly.

V mém případě se situace opakovala, sdělil jsem věk, výšku, chytil madla a za 20 sekund měl lísteček. Co přesně mi ale tyto údaje říkají, netuším. Nikde ale nejsou žádné červené vykřičníky, tak budu asi zdravý. Na internetu jsem nalezl, že tato vyšperkovaná váha se jmenuje InBody 230 (http://www.akv-cz.cz/down/InBody23-1.pdf), ale kolik toto “vyšetření” běžně stojí, již nikoliv.

Vzpomínám si, jak se sestra zmiňovala, že měřili podkožní tuk podivnou šuplerou a metoda byla docela bolestivá. Že by tento přístroj vyřešil tuto úlohu za 20 sekund, aniž by se mě prakticky dotkl, je podivné. Ale možná jsem příliš skeptický.

neděle 29. května 2011

Hitem letošního roku je tuning bot

Podívejte se na své boty. Pokud na ně přes špínu vidíte, povězte, co si o nich myslíte, nejsou trochu nudné? Lidi z obchodního domu Tesco si myslí, že ano, proto přišli se skvělým tuning kitem pro vaši obuv!

Tento kit stojí pouhých 50 korun a pokud máte Tesco kartu, získáte navíc 50 Tesco bodů. Pokud ho použijete, okamžitě se z Vašeho nudného obutí stane šperk, který na ulici nepůjde takřka přehlédnout. Co je vlastně v tomto balíčku? Věc, která by Vás asi nenapadla: dvě modré tkaničky. Jejich barva je hodně typická a “průrazná”. Koupí přispějete na sbírku pro nemocné děti.

Další možností, jak přispět, je zúčastnit se Tesco běhu pro život, který startuje v Praze 25.června a má 4400m ( http://www.behprozivot.cz ).

Tak až příště půjdete do Tesca, rozhlédněte se u vstupu, určitě tam tkaničky mít budou…