sobota 17. prosince 2011

Po roce komici pro dobrou věc

Tento rok utekl strašně rychle a tak se opět po roce, 13.12.2011, uskutečnilo benefiční představení skupiny Komici s.r.o v divadle Broadway. Výtěžek byl tentokrát věnován škole pro hluché děti v Českých Budějovicích. Účinkujícími byli: Miloš Knor, Iva Pazderková, Ruda z Ostravy, Richard Nedvěd, Jakub Žáček, Robert Nebřenský, Karel Hynek, Lukáš Pavlásek, Petr Vydra, Ester Kočičková, Jana a Lumír Tučkovi a Daniel Čech.

Tušil jsem velký zájem o místa a tak jsem zakoupil lístky hned při ohlášení akce už v listopadu. No a když jsme s kamarádkou přicházeli k divadlu, bylo jasné, že představení bylo skoro vyprodané. Tlačenice u vstupu, v šatně, na vstupenky i u vstupu do sálu. Najednou už bylo 1910 a představení stále nezačalo, sál se stále plnil dalšími a dalšími lidmi. Krátce po čtvrt na osm světla pohasla a na pódium vyjel odkudsi z podpalubí hlavní organizátor a moderátor večera -  Miloš Knor.

Vybral si pár dobrovolníku z jeviště, s kterými nacvičil závěrečnou děkovačku a představení mohlo začít. Na začátku známá scénka parodující rozhovory s Českými hokejisty, následoval borec Hynek, Petr Vydra a další. Poněkud nevkusné mi přišlo fekální vystoupení Roberta Nebřenského a vystoupení neobratně parodující církev od Jakuba Žáčka.

Program byl přerušen patnáctiminutovou přestávkou kolem 2030, kdy už bylo jasné, že nabíráme zpoždění. Původní plán představení byl totiž 19-21. Když jsme konečně vystáli frontu na bar, začaly uvaděčky říkat, že přestávka pomalu končí a máme se vrátit zpět na místa. Nakonec nám to vyšlo akorát a mohli jsme si dále namáhat bránice.

Bohužel jsem si z loňského představení pamatoval scénku na téma product placement od Miloše Knora, pro mě novým vystoupením potěšila Ester Kočičková a Ruda. Škoda, že nezazpíval nějaký ze svých hitů. Blbá blondýna také nezklamala a vysloužila si oprávněný potlesk. Na konci se objevil také známý trapnomagik Richard Nedvěd, který ukázal, jak umí prostřihnout oblek pána z jeviště. Samozřejmě bez poškození ;)

Po scénkách následovalo představení kalendáře, který s komiky nafotil fotograf Libor Kappel. Kus číslo jedna s podpisy všech focených i autora byl nabídnut k dražbě za vyvolávací cenu 1000kč. Aukce se dostala do slušných obrátek, cena velice rychle vyletěla na 10000kč, pak přes 15, 20 přeskočila na 30. Mladík sedící přímo před námi přihazoval docela agresivně a ze zadních “chudinských” míst se ozývalo jen udivené: “to snad ne, to nemyslí vážně”.

Myslel. Na nabídku 35 kontroval 40 a to také byla závěrečná cena, kterou nikdo překonat nechtěl. Vyhrál tedy mladík z Kladna a jeho přítelkyně se hned chlubila mamince :) Holt si bude na novou kabelku muset chvíli počkat. Na charitu se celkem, včetně aukce, vybralo 85000kč. Bohužel, musím opět konstatovat, že kdyby byla nabídnuta možnost přispět o přestávce, výsledek by byl jistě lepší.

Představení se díky aukci trochu protáhlo a tak jsme divadlo opouštěli kolem 2230. Jestli se bude podobná akce konat za rok zvážím, jestli koupím lístky, ale když je to na dobrou věc…