neděle 1. ledna 2012

JoyToKey – udělejte si z dancepadu klávesnici

K Vánocům dostala má sestra Impact Dance pad a od té doby se bytem v nejneuvěřitelnější dobu rozléhá dupání. Stepmania a Everstep jsou příčinou :D Zpočátku se zdálo, že skladby jsou až příliš obtížné a správné protančení, byť na nejnižší level, je téměř nemožné. Ale po pár pokusech se zadařilo a skladby se sestře podařilo splnit. O tom ale někdy jindy.

Po týdnu sestru napadlo, že by mohla vyzkoušet použít dance pad jako klávesnici pro hraní některých her, olympijskými hrami počínaje a 2D plošinovkami typu Prehistorik konče. Jak ale na to? Podložka se totiž nechová jako běžný joystick, tak jsme googlovali. Úspěšně.

Je třeba si stáhnout program JoyToKey, který pro podložku emuluje stisky kláves. http://www.electracode.com/4/joy2key/JoyToKey%20English%20Version.htm 

Po stažení se program pouze rozbalí a spustí. Pak je třeba stiskem tlačítka Auto Setting Wizard nutné zapnout průvodce, který nám dovolí namapovat klávesy.

Pak již stačí jen spustit hru a vše funguje, jak má.

Všechno nejlepší do nového roku 2012

Děkuji všem čtenářům tohoto blogu, pravidelným, i těm občasným. Doufám, že se mi podaří dodržet novoroční předsevzetí, ve kterém jsem si řekl: “jeden článek každý týden”. Nevěřím negativním předpovědím našeho pana prezidenta a věřím, že rok 2012 bude přinejmenším tak dobrý, jako rok 2012.

Budeme-li se všichni snažit, tak třeba konec světa nenastane, míra korupce v naší kotlině se sníží a kdo ví, třeba za rok bude novoroční projev pozitivnější, náš státní dluh o něco nižší a peněženky naditější.

Tedy hodně štěstí, zdraví a klidu v následujícím roce 2012 !