sobota 9. prosince 2017

Vybíráme bezdrátová sluchátka pro babičku

Dostal jsem složitý úkol - vybrat nová bezdrátová sluchátka pro babičku, která už hůř slyší. Současná i minulá měla jednu velkou nevýhodu - bylo nutné je dolaďovat manuálně. Kdo si to někdy zkoušel ví, že to není nic příjemného, navíc je ladící kolečko většinou strašně titěrné. Nic nenaštve tak, jako když v nejnapínavější části filmu, kde jde o vše, uslyšíte hrozivé elektronické zachrčení a musíte honem rychle ladit, abyste chytili pointu.
Rychlým průzkumem jsem zjistil, že se trh sluchátek docela posunul. Dříve bych sluchátka za 10 tisíc korun viděl jako něco neskutečného, ale dnes to tak mnoho lidí nevidí. Další velká změna je způsob připojení - bluetooth jednoznačně vede. Prarodiče ale mají starší televizi, která bluetooth nemá a variantu nastavovat toto připojení přes konvertor jack-bluetooth jsem zamítl.
Následně jsem přidal cenové hledisko a nakonec zbyla tato sluchátka:

  • Sony MDR-RF895RK - mají autotune tlačítko
  • Sennheiser RS 120 II - zamítnuty - musí se ladit
  • Sennheiser RS 160 - jsou starší výroby, od r 2012 - frekvence 2,4 GHz
  • Sennheiser RS 165 - nové, dražší
  • Philips SDH 8800 - frekvence 2,4 GHz
  • Panasonic RP-WF950E-S - mají autoladění, ale jsou starší - 2012Trochu jsem se bál sluchátek na frekvenci 2,4GHz, nelíbily se mi starší modely. Velkým plusem byla možnost zapojení druhých sluchátek. Někteří už možná tuší, vyhrála sluchátka Sennheiser RS 165.
O zkušenosti s nimi se podělím po Vánocích, ale krabice, v které byly zabalené, vypadá opravdu pěkně.