čtvrtek 30. července 2009

Počasí v mobilu

Máte-li chytrý mobil a naditou peněženku, anebo lépe aktivovaný nějaký datový tarif (např. Internet v mobilu od O2), můžete využít následujících velice pěkných stránek, které pro nás připravil Český hydrometeorologický institut a Ústav Informatiky AV ČR.

Na adrese http://www.chmi.cz/meteo/rad/mobile/ naleznete známé informace o srážkách a blescích v rozlišení upraveném pro mobilní telefony. Rozlišení se pohybují od 120x120 po 240x240. Podle těchto informací můžete odhadnout, zda-li stihnete výlet před bouřkou, anebo ne.

Stránky chmi.cz většina lidí zná, mnoho z nich již ale nezná http://medard-online.cz/, kde lze naleznout předpověď pro ČR a celou Evropu upravovanou dvakrát denně. Tyto stránky mají i mobilní verzi, nachází se na adrese http://pda.medard-online.cz/ a nabízí dvě rozlišení, 320x240 a 640x480.

úterý 28. července 2009

Drupal a cache

V Drupalu při programování vlastních modulů můžeme narazit na situaci, při které je cachování nadbytečné. Vypnout globálně cache v celých stránkách není řešení a riskujeme vážné problémy s výkonem.

Na webu jsem našel následující řádky kódu, které by mělo stačit vložit do Vašeho modulu:

function nazevmodulu_init() {
if (drupal_match_path($_GET['q'],'cestakmodulu/*')) {
$GLOBALS['conf']['cache'] = FALSE;
}
}Zkusil jsem to, ale očekávaného výsledku jsem stále nedosáhl. Tak jsem se odhodlal k radikálnímu kroku a manuálně mažu řádky z tabulky cache_page. Poslední možností je ještě použití modulu cacheexclude, který naleznete na adrese http://drupal.org/project/cacheexclude