pondělí 1. března 2010

Restaurace Pod křídlem noci

Minulou středu jsme byli na obědě v restauraci, která je v těsné blízkosti Národního divadla a nese tajemný název Pod křídlem noci. V restauraci mě ihned zaujaly velké fotografie umělců od českého fotografa Jadrana Šetlíka, dále pak majestátný bar, který dominuje celé restauraci.

Na baru mají všechny možné i nemožné alkoholické nápoje, zvláštní vitrína je vyhrazena francouzským Cognacům. Po usednutí na místo k nám ihned přišel perfektně oblečený číšník, který nám doporučil denní nabídku – husičku, anebo kančíka. Po chvíli váhání jsme zvolili polévku s játrovými knedlíčky, kančí steak s kroketami a k pití minerálku a malé pivo.

K polévce nebylo podáváno pečivo, ale když z piva ukápla na stůl kapka, číšník si toho všiml a za chvíli přispěchal s ubrouskem a stůl otřel, šokující, že? Na polévku jsme nečekali a splnila všechny moje očekávání, ač játrové knedlíčky nejsou mým hobby.

Za pár minut po polévce nám byl již servírován kaneček na víně s kroketami. Plátky byly špikovány a maso bylo pěkně jemné, krokety byly takové podlouhlé válečky, tedy nikoliv klasické kuličky. Byly sice pekelně horké, ale to rozhodně nelze považovat za mínus. V omáčce jsem kromě  vína cítil chuť švestek a možná že i medu?

Poté jsme si ještě objednali dezert, kávu a čaj. Bohužel, zde jsem byl trochu zklamán, že v nabídce není žádný sypaný čaj, ale sáčkový Eilles zase není úplně špatný. Palačinky s broskví a Čokoládový dort s meruňkovým pyré a čerstvou šlehačkou byly též výborné, na naši připomínku že dort je vlastně Sachr číšník hned odvětil, jestli je v tom nějaký problém, možná by ten dort šel i vrátit ;)

Toalety byly také samozřejmě v perfektním stavu, menším mínusem je možná malá nehlídaná šatnička, ale opět můžeme namítnout, že je na ní ze všech stran vidět. Nespornou výhodou restaurace je i to, že přes oběd se zde nekouří a nehraje tu ani žádná hudba. Celkem nás tento oběd stál něco málo přes 400kč, tedy cca 200kč na osobu. Posledním mínusem je otevírací doba: Po-St 11-16, Čt-Pá 11-23, So,Ne zavřeno nedává moc možností, kdy tuto restauraci navštívit. Navíc se ve čtvrtek a pátek pořádá extra představení, kdy Vás obsluhují slepci a jíte potmě, menu pak stojí 790kč.

Hledáte-li klid, skvělou obsluhu a jídlo na podobné perfektní úrovní, pak je tato restaurace jistě správnou volbou.

Žádné komentáře: