středa 31. října 2012

Horror jménem Albert

IMG_2618Víte, kdo je Albert? Nebo spíš co je Albert? Nic? Co když doplním, že pochází z Litvy a má 56 samořezných šroubů? Pořád nic? Dobře, dobře, tak poslední indicie – je z borovicového neupraveného dřeva. Ano, jde o regál z IKEAy a současně o důvod, proč mám pěkně odřenou pravou dlaň a proč jsem si o víkendu moc pěkně zanadával.

IMG_2619Při návštěvě IKEAy jsem jen tak mimochodem přihodil na vozík regál, který se mi perfektně hodí na balkon. Za 250kč, no nekupte to. Dám do něj truhlíky a květináče a celé to bude vypadat prostě skvěle. Na parkovišti jsem malý balík s rozloženým regálem hodil do kufru a ve sněhové vánici zamířil domů.

Po příjezdu a třem kolečkám, než se mi povedlo všechny nakoupené balíčky dopravit do osmého patra, jsem regál hodil do komory a začal skládat skříňku besta, kterou jsem si koupil jako základ budoucího obyváku. O ní ale někdy jindy. Dnem D pro Alberta byla neděle, nebo možná spíše dnem A?

IMG_2620Vstal jsem pravou nohou, posnídal a dal se do rozbalování, celé to bude přeci jen formalitka. Co může být na regálu těžkého, když je z masivu? Po rozbalení se na mě vysypalo mnoho dřevíček, velký pytlík plný šroubů a čtyřstránkový manuál. Začal jsem tušit problém. Návod na montáž byl naprosto jednoduchý, smontujte každé prkénko s každým a to třemi šrouby, díry v nich nejsou navíc často předvrtány. Jak bylo řečeno již v úvodu, šroubů je 56, legrace bude tedy opravdu kopa.

Po smontování prvního rámu jsem měl už krůpěje potu na čele a začalo mne pobolívat zápěstí. Když jsem montoval druhý rám tak se krůpěje změnily v potůček a zápěstí začalo natékat. Smontovat rámy tříprkennými poličkami probíhalo v 80 minutě souboje. Základní konstrukci už jsem konečně měl a začal jsem vážně uvažovat o tom, že posledních 12 šroubů už ponechám jejich osudu. Nakonec jsem se kousl a dokroutil je. Šroubovák i dřevěná prkna sice trochu protestovala, ale nakonec se povedlo. Celá komedie trvala prakticky dvě hodiny.

Regál teď stojí pěkně na balkoně a vypadá moc pěkně. Na internetu jsem našel jedno ale ještě mnohem hezčí užití – hledejte IKEA hackers Albert (obrázek níže). Od nynějška už vybírám nábytek nejen podle toho, kolik váží jednotlivé díly, kolik má na délku, aby se mi to vešlo do auta, ale také podle toho, kolik je v balení samořezných šroubů. Minimálně do doby, než si pořídím akumulátorový šroubovák ;)

 

IMG-20120610-00295_2-741759[1]

Žádné komentáře: