sobota 18. prosince 2010

Kindle 3–upgrade firmware na verzi 3.0.3

Před pár týdny vyšel nový firmware na čtečku Kindle 3. Když jsem měl dnes trochu času, řekl jsem si, že si čtečku zaktualizuji. Máte asi 10 minut času a myslíte, že nový firmware vážně potřebujete? Takže jak na to:

screen_shot-36836

 

 

  • Následně vezmeme Kindle, zapojíme ho pomocí USB k počítači a počkáme, až se nám objeví nové písmenko disku. Otevřeme ho v nějakém souborovém manažeru – já používám výborný Total Commander, ale postačí i obyčejný průzkumník. Soubor s firmwarem přesuneme do Kindle, ne do žádného adresáře, ale přímo ”na písmenko”. Až se nám soubor dokopíruje, to bude trvat pár vteřín, odpojíme čtečku. ( Např. přes tento počítač – pravé myšidlo na písmenko jednotky Kindle a odpojit/vysunout a pak fyzicky odpojit kabel. )

 

 

 

screen_shot-36837

 

  • Pak Kindle odpojíme a zmáčkneme tlačítko Menu – Settings, pak opět Menu a Update Your Kindle. Čtečka se zeptá, jestli jste si skutečně jisti. Pokud nemáte čtečku nabitou alespoň z jedné poloviny, upgrade neprovádějte !

 

 

 

 

 

 

 

 

  • 18122010214Pak se objeví na obrazovce Kindle čtečky stav upgradu. Ukazatel se nejprve skoro nehne, ale pak zrychlí a obrazovka se překreslí s hláškou, že byl upgrade úspěšně dokončen. Poté se provede očekávaný restart a musíme doufat, že bude vše v pořádku a nevyrobili jsme si pěknou podložku pod myš. Pak se kupodivu opět objeví obrazovka, která informuje, že dochází k upgradu – viz obrázek vpravo. Ukazateli se zase nejprve moc nechce, ale pak zrychlí a opět kolečko – oznámení o úspěšném upgradu, restart, nabíhání systému a teď již konečně, Kindle 3 ve verzi 3.0.3 ;)

 

screen_shot-49410

Žádné komentáře: