úterý 23. dubna 2013

Berlín - den třetí

Ráno se budíme v 7 hodin, jdeme na snídani a plánujeme, co dnes. Z hotelu nás vyhodí v 11 hodin, co ale dalšího? Do muzea se mi moc nechce, ze snídaně jdeme kolem 900 hodiny. Nakonec jsme se rozhodli, že vyjedeme přímo do Drážďan, tam si prohlédneme centrum a pak zamíříme do Čech. Ještě jsem měl před sebou cestu do Prahy, tak jsem chtěl přijet v rozumnou dobu.
Zabalili jsme, zaplatili a vyjeli z Berlína. Cestou jsme se přimotali jen do jedné menší dopravní zácpy, zase minuli Tropical island, u kterého se zrovna předjížděly polské kamiony a kolem 11 hodiny parkujeme v Drážďanech u nákupního centra.
Jdeme směrem ke Zwingeru, prohlížíme si slavnou keramickou mozaiku a obdivujeme rekonstruovaný kostel. Jen sem tam je vidět černý původní kámen, většina byla postavena znovu. Rozhodnu se vylézt na věž, Petr si mezitím dává dole kafe.
Cesta nahoru je docela snadná, prvních pár metrů vás vyveze výtah, pak se jde širokou chodbou kolem kupole, kde je vidět dolů do kostela. Nejprve vše vypadá docela mírumilovně, ale v nejvyšším bodě stojíte přes 65 metrů nad lavicemi věřících a vyvolává to nepříjemný pocit závratě a malosti.
Pak je třeba vylézt pár schodů a ocitnete se na vyhlídkové terase, máte celé Drážďany i okolí jako na dlani. Udělám pár fotek a spěchám dolů, kde vyzvednu Petra a jdeme ke Zwingeru. Ten je v obležení turistů, takže se mi ani dovnitř nechce - stejně bychom na to měli hodinu a to nemá cenu. Projdeme areál a hledáme, kde vlastně máme zaparkované auto. Hodinky mě bohužel zklamou, ale nakonec si přeci jen správnou cestu vybavíme a auto najdeme.
Na zpáteční cestě stojí zmínit jen to, že nás navigace poslala na ještě neotevřenou cestu, která byla úplně dokončena, jen finální kruhový objezd byl zablokován betonovými zábranami. Po 5km objížďce jsme na kruhový objezd dorazili z druhého směru, pak přejeli hranice a bezpečně se vrátili domů.

Žádné komentáře: