Aneb, jak rozdělat notebook Toshiba A200.
Můj notebook v posledních dnech začal připomínat spíše vysloužilý traktor značky Zetor, než výkřik moderní techniky. Zaslechl jsem zlé zvěsti, že rozdělat Toshibu Satellite A200 není žádný med. Můj předchozí notebook Tecra A3 od stejné značky vykazovala potřebu takřka utrhnutí krytky reproduktorů, tak jsem se oprávněně děsil, že mne něco podobného čeká i nyní.
Nalezl jsem na webu návod na vynikajících stránkách irisvista. (http://www.irisvista.com/tech/laptops/toshiba-satellite-a205/laptop-disassembly-1.htm) Bohužel tento návod, k mému velkému zděšení, neodpovídal realitě. Chlubí se, že je pro modely A200 i A205, ale není tomu tak. Takže jak skutečně rozdělat Toshibu A200:
Zaprvé odpojíme notebook od proudu a vyndáme baterii. Utrhneme opatrně lištu, která je nad klávesnicí. Je opravdu tenká, asi 1 cm, nemyslím tu, která kryje reproduktory. Detail ukazuje obrázek:
Dále odšroubujeme dva šroubky, které drží klávesnici a odcvakneme západku, která klávesnici drží.
Pak notebook otočíme a odšroubujeme všechny možné krytky, které na notebooku jsou. Pak použijeme šroubovák TORX 8 a vyšroubujeme všechny šroubky s popiskem F8. Pak odšroubujeme i ty s popiskem F4. Nakonec odšroubujeme i ty bez popisek :D
Extra upozorňuji na tento kryt, který moc odstranit nejde a po jehož odebrání se objeví 2 nové šroubky F8. Samozřejmě, že jsem si těchto nových šroubků nevšiml a málem kryt silou urval :/
Důležitý je také nenápadný nepopsaný šroubek u krytky pamětí, díky němu se dá vyndat DVDRW mechanika, tu je potřeba také vyndat a bude na ní tutově hodně prachu. Pak již můžeme opatrně chytit prsty za černý kus plastu u LCD displaye a začneme zvolna táhnout. Kryt notebooku se začne postupně otvírat, ideálně si pomoct něčím plastovým, abyste si notebook neodřeli, ale jde to udělat i šroubovákem ;) Před tím, než notebook zcela otevřete je potřeba odpojit všechny konektory, které jsou zvrchu průzory vidět. Touchpad, bluetooth atd atd atd.
Po použití drobné fyzické síly kryt povolí a ukáží se nám vnitřnosti stroje v celé své nahotě.
Vrchní plastový díl pak vypadá takto:
Nyní odšroubujeme kovový heatsink a můžeme větráček pořádně vyčistit. Dále si troufám říct není potřeba při běžné údržbě pokračovat a většině smrtelníků to stačí. Tímto jsem skončil i já a notebook teď vrní jako nový ;)
Fotky jsou tak hnusné, protože byly vyfoceny přístrojem Nokia E52…
Žádné komentáře:
Okomentovat